Економија

Прва последица од референдумот во Италија, еврото падна во однос на доларот

Еврото падна во однос на американскиот долар на 1,0550 од 1,0625 долари, веднаш после првите излезени информации кои покажуваа дека граѓаните на Италија на референдумот го отфрлиле предлогот на премиерот Матео Ренци за уставни промени. Аген... Повеќе

Локално

Облачно со сончеви периоди и слаб ветер

Времето во Македонија денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб ветер, претежно од северен правец, но повеќе ќе биде изразен на повисоките места и на планините. Во попладневните часови ќе има извесно зголемување на... Повеќе

Хроника

Став

Култура

Бијонсе има најмногу номинации за Греми

Американската поп ѕвезда Бијонсе предничи со номинациите за Греми наградите за 2017 година, со девет номинации, вклучувајќи за најдобар албум и песна на годината. Пеачката, која веќе има освоено 20 Греми награди, исто така е прва од уметниц... Повеќе

Живот и стил

Мишел Обама: Ја преспав изборната ноќ

Додека многу Американци останаа будни во текот на изборната ноќ, во исчекување кој ќе биде новиот претседател, првата дама на САД во заминување, Мишел Обама вели дека спиела. „Не сакам да гледам политички дискурс. Никогаш не сакав“, изјави... Повеќе

Технологија

2016 ® Сите права се задржани © Актуелно.мк