Бразил: Падна авион при слетување

LinkSense.mk

Во пад на помал авион при слетување на аеродромот во Сао Паоло, загина пилотот додека сите шаст патници се спасени.

Пилотот во пожарот што изби веднаш по падот на авионот се здоби со големи изгореници и почина пред да стасаат спасувачите на местото на несреќата.

Здравствената состојба на преживеаните патници не е соопштена.