Во изминатото деноноќие регистрирани 704 прекршоци за неносење маски

LinkSense.mk

– Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија, регистрирани се 704 прекршоци по однос на мерката за неносење лична заштита на лице.

Министерството за внатрешни работи и денеска апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.