Во изминатото деноноќие 399 прекршоци за неносење маски

– За неносење лична заштита на лице регистрирани се 399 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.