Германија испушти победа над Аргентина

Во пријателски фудбалски натпревар одигран синоќа во Дортмунд, Германија и Аргентија одиграа нерешено 2:2.

Германците не успеаја да победат иако имаа водство со 2:0 до 66. минута.

Стрелци на головите за домаќините беа Серж Гнабри и Каи Хаврц.

Аргентина изедначи преку Лукас Алари и Лукас Окампос.

За Аргентина на овој меч не настапи нејзиниот најдобар играч Лионел Меси.