Денвер навива за Ѓоковиќ: „Нагетси“ му посакаа среќа

Кошаркарите на Денвер Нагетс преку официјалниот Инстаграм профил на клубот му посакаа среќа на Новак Ѓоковиќ во полуфиналната средба на Ролан Гарос против Рафаел Надал, на српски и на англиски јазик.

Со тоа клубот од Колорадо му се реваншираше на најдобриот тенисер на светот за неговата оригинална честитка упатена кон Никола Јокиќ, после неговиот избор за МВП.

Verified

Srećno Novače! Good luck Novak!

Želimo ti sreću na Roland-Garros – u! We wish you luck at @rolandgarros 🎾

#MileHighBasketball