Жестоки борби на северот на Ирак

LinkSense.mk

Четири турски војници загинаа во судир со милитанти на северот на Ирак, соопшти турското Министерство за одбрана.

Министерството наведе дека инцидентот се случил во регионот каде Турција спроведувала прекугранична операција.

Повеќе детали засега не се објавени.