За утре закажан состанок на Комисијата за заразни болести

Министерот за здравство Венко Филипче денеска информираше дека Комисијата за заразни болести утре ќе одржи состанок.

„Состанокот на Комисијата за заразни болести е закажан за утре заради тоа што обично бројот на случаи од резултатите од изминатиот викенд не е реален. Во текот на утрешниот ден ќе ги разгледуваме новите податоци“, рече Филипче.