Интер подготвува 150 милиони евра за три засилувања

Интер испадна од Европа, но според пишувањето на „Тутоспорт“, управата на клубот подготвила 150 милиони евра за зимскиот преоден рок.

Најголемите желби на сино-црните се Хамес Родригез (Реал Мадрид), Марко Верати (ПСЖ) и Виктор Линделоф (Бенфика).

verati-psz

victor-lindelof