МВР: Вози внимателно, празнувај одговорно!

„Засилени контроли има и на автопатиштата и скопската обиколница, како и на улиците во градовите“, информира Министерството за внатрешни работи, упатувајќи апел да се вози внимателно и да се празнува одговорно.

„Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните прописи и заеднички да придонесеме за безбедни патишта и улици. Сообраќајната полиција и во текот на празниците ќе ги санкционира сите оние што ги кршат законите“, стои во соопштението од МВР.