МВР регистрира 459 прекршоци за неносење заштитни маски

„Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државава по однос на мерката за неносење лична заштита на лице, регистрирани се 459 прекршоци“, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Од МВР апелираат до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид-19.