Облечен како џихадист покажал колку е „безбедна“ границата

На социјалните мрежи се појави видео снимка на која се гледа како еден маж облечен како борец на Исламска држава без проблеми ја минува границата меѓу Германија и Данска.

„Државјанин на Данска, облечен како припадник на ИСИЛ, со знаме и лажен пиштол, покажа колку е патетична границата меѓу Германија и Данска“, се наведува во пораката на снимката.

Погледнете како изгледало тоа: