Официјално: Одложен е натпреварот ПСЖ-Вардар

Натпреварот од 6. коло на А групата во Лигата на шампионите меѓу ПСЖ и Вардар 1961 е одложен. Средбата беше планирана за 28 октомври во Париз.

„Причината за откажувањето на натпреварот е што тимот на Вардар 1961 пријави дека има членови позитивни на Ковид-19 на последното тестирање. По консултациите со ЕХФ решено е натпреварот да биде одложен, и закажан дополнително во друг термин“, соопштија попладнево „црвеноцрните“.

За Вардар ова ќе биде трет одложен натпревар, по оној со Елверум и ПИК Сегед.

И ПСЖ има еден одложен меч оној со ПИК Сегед.