Пасторе е пред трансфер во Америка

„Фудбалерот од средниот ред на Рома, Хавиер Пасторе е близу до промена на клубот“, објави италијанскиот новинар Николо Скира.

Според него, два клуба од американската МЛС се заинтересирани за 31-
годишниот Аргентинец.

Станува збор за Интер Мајами и Лос Анџелес галакси.

За потсетување, Пасторе веќе одби две профитабилни понуди од Кина.

Рома за фудбалерот бара 10 милиони евра.

Во сезоната 2019/20, Пасторе настапи на 14 натпревари за „римската волчица“.