Помпео: Честитки до премиерот Заев за формирањето на новата влада

Американскиот државен секретар Мајк Помпео му честиташе на премиерот Зоран Заев за формирањетона новата влада.

Тој честитката ја упати преку Твитер, споделувајќи ја претходната честитка од американската амбасадорка во земјава, Кејт Брнз.

„Честитки за најновата членка на НАТО и за премиерот Зоран Заев по формирањето на новата влада“, напиша Помпео на Твитер.