Почина актерот Ален Тик

LinkSense.mk

Познатиот актер од американските телевизиски серии и шоуа, Ален Тик почина ненадејно од срцев удар на 69 -годишна возраст.

Тик колабирал играјќи хокеј рекреативно во својот син.

Итно бил префрлен во болница, но лекарите не успеале да му го спасат животот.

Ален Тик се прослави со популарната хумористична серија „Полна куќа“, кое се прикажува на Хетфликс.

Помладите генеарции веројатно го препознаваат поради неговата улога како специјален гостин во серијата „Како ја запознав мајка ти“.