ПРЕТРЕС ВО ОХРИД: Пронајдена и запленета дрога

LinkSense.mk

Полициски службеници од СВР Охрид вчера го лишиле од слобода триесет и седумгодишниот В.Н.

При претрес во неговиот дом, како што соопштија денеска од МВР, биле пронајдени и одземени предмети со остатоци од кафеава течност, но и други предмети за кои постои сомнение дека потекнуваат од кривично дело.

По целосно документирање на случајот, против лицето, ќе биде поднесена соодветна пријава.