Промена на саатницата на мечот Вардар 1961 – ПСЖ

LinkSense.mk

Натпреварот од 6. коло од групната фаза на ЕХФ лигата на шампионите меѓу ПСЖ и Вардар 1961 ќе се игра во нов термин.

Датумот останува ист, но сменета е саатницата, соопштија од клубот.

Наместо во 20,45 часот како што претходно беше договорено, средбата ќе се игра во 18,45 часот.

Средбата со ПСЖ е закажана за в среда, 28 октомври 2020 година во Париз.