Рано утрово почувствуван земјотрес во Охрид

LinkSense.mk

Земјотрес од 3,1 степени по Рихтеровата скала ги разбуди охриѓани утрово во 3.26 часот.

Епицентарот на земјотресот бил на 2 километри североисточно од центарот на Охрид и на длабочина од 0,4 километри.

Земјотресот е почувствуван во Струга и во другите градови во Охридскиот регион.