Регистрирани се 408 прекршоци за неносење заштитна маска

Во изминатото деноноќие (6-7 септември) на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 408 прекршоци, информираат од МВР.

Од таму апелират до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.