Се прашувате која нијанса на руменило најдобро се согласува со црвен кармин?

LinkSense.mk

Ако немате време сами да испробувате разни комбинации, послушајте ги советите на професионалните шминкери:

*Ако сакате црвен кармин, немојте да претерувате со руменилото, доволно е да нанесете само малку бронзер и „хајлајтер“.

*Со портокалов кармин одат кафени или благо портокалови тонови на руменило.

*На усни со боја на праска соврешено ќе се надополни розево руменило.

*Портокаловите и кафените нијанси на руменило се одличен избор со светло розов кармин.

*Со беж кармин одат сите нијанси на руменила.

*кармин со темно кафена боја комбинирајте го со розови и црвенкасти нијанси на руменила, но никако со портокалови.

*Со кармин со силни виолетови тонови одат светло кафени нијанси или силно портокалово руменило.

*Ако често користите кармини во боја на црвено вино, одбегнувајте силни руменила. Држете се до светло кафени тонови и „хајлајтери“