Се преврти автобус во Унгарија: Осум лица загинаа, десетина се повредени

Осум луѓе го загубија животот, а десетина се поврдени во сообраќајна несреќа во Унгарија.

Во автобусот се наоѓале повеќе од 50 патници, јави агенцијата МТИ.

Автобусот се движел во правец кон Будимпешта, кога од непознати причини излетал од патот и се превртел, 70 километри западно од престолнината.

 

 

(Фото: ЕПА)