Силен земјотрес го потресе Валандово

Земјотрес со јачина од пет степени според Рихтер го потресе ноќва Валандово.

Потресот бил почуствуван и во Струмица, Гевгелија, Дојран, Богданци и Неготино.

Засега нема информации каде е епицентарот, ниту дали е направена каква било материјална штета.