Студено и претежно сончево време

LinkSense.mk

Времето во Македонија ќе биде студено и претежно сончево. Ќе дува засилен северен ветер.

Утринската температура ќе се движи од еден до осум, а дневната температура од шест до 18 степени.

Во Скопје студено и претежно сончево. Ќе дува засилен северен ветер.

Утринската температура ќе достигне до шест, а дневната температура до 16 степени.

Во петок и за време на викендот ќе преовладува суво време со студени утра, а дневните температури значително ќе се зголемат.