Урсула фон дер Лајен во самоизолација по контакт со заразен со Ковид-19

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, е  во самоизолација откако неодамна имала контакт со лице заразено со Ковид-19, напиша денеска самата на Твитер, пренесе ДПА.

„Ме известија дека на состанокот на кој учествував минатиот вторник присуствувало и лице кое од вчера е позитивно на Ковид-19“, напиша таа.