Хороскоп за вторник, 19 ноември: Неповолен период за бунтување на Овен, пред Риби многу обврски

LinkSense.mk

ОВЕН

Тежнеете кон слобода, меѓутоа, подобро е да се воздржите затоа што не е поволен период за бунтување. Дисциплинирано и на време извршувајте ги сите работни обврски, единствено на тој начин ќе ги избегнете напнатите аспекти кои можат да ви ја искомплицираат финансиската состојба.

БИК

Своите планови ги правите врз основа на ветувањата кои ви ги дале пријателите. Премногу одлагања може да ве доведат во непријатна состојба, во која на крајот ќе им се правдата на претпоставените, на кои вашите аргументи ќе им бидат смешни и неприфатливи.

БЛИЗНАЦИ

Аспектите ви донесуваат прилив на енергија која во изминатиот период ви недостасуваше. За жал, паралелно пристигнуваат нови обврски на кои сета убавина на овој период ќе падне во сенка. Пред вас е напорна работа за која ќе добиете очекувана награда.

РАК

Најпростите активности, за кои ви е, инаку, потребен мал труд, денес ќе ги извршувате со голема потешкотија. Не е лошо да размислите за тоа сите да ги одложите за друг ден, затоа што грчот кој не успевате да го совладате ќе произведе грешки кои се недопустливи.

ЛАВ

Имате многу планови и очекувајте во многу скоро време да покренете некој од нив. За жал, денешните случувања нема да ви донесат крупни придвижувања, освен што околностите ќе ве наведат да размислите за тоа дали патот којшто сте го избрале е најдобар за некој како вас.

ДЕВИЦА

Како и да се поставите, очекувајте да бидете во втор план. Не ви годи таква улога, но свесни сте за фактот дека тоа е исправен пат. Сеедно дали се работи за семејни или љубовни односи, најпаметно е стрпливо да пружите поддршка и да го сочекате епилогот.

ВАГА

Пред вас е ден полн со динамика. На работ на издржливоста сте. Веќе извесно време вас ве мачи нешто на работа, а не сте во состојба на тоа да се спротивставите. Припазете се, безизлезната состојба може да ве доведе да направите скандал.

ШКОРПИЈА

Имате многу планови и очекувате нивна брза реализација. Но, работите не се развиваат со саканото темпо. Додека чекате нешто да се придвижи, губите драгоцено време, па од раце ви се оттргнуваат приликите кои се сигурни, а можеби и поисплатливи од она што сте го замислиле.

СТРЕЛЕЦ

Амбициозни сте, па денот го почнувате со големи планови. Ја ловите секоја прилика повторно да се наметнете на опкружувањето во кое се движите и работите. Трудот ќе биде награден, но паралелно со тоа ќе стекнете нови непријатели, на кои им застанувате на патот.

ЈАРЕЦ

Постои шанса вашата желба за промена на работното место да се оствари. Сепак, морате да бидете свесни за тоа дека, ако ова го сторите, ќе започнете нешто ново, после кое нема да можете да се вратите на старото. Тоа не значи дека ве чека нешто лошо, туку дека морате да бидете подготвени на се.

ВОДОЛИЈА

Ако успеете денот да го започнете без задоцнување и одлагање, можат да ви се пружат интересни можности, посебно ако вашата работа е поврзана со странство. Не ги вовлекувајте пријателите во своите потфати, решавајте ги своите проблеми сами.

РИБИ

Пред вас се многу обврски. Ви се чини дека не можете да ја кренете главата од работа, а во суштина, ништо посебно нема да се случува. Илузијата дека претерано сте оптеретени доаѓа заситување, па итно ви е потребно или промена на работата или кус одмор.