Ѓорѓе Балашевиќ го прекина концертот

LinkSense.mk

Познатиот кантавтор Ѓорѓе Балашевиќ  не престанува да ја воодушевува публиката. Лежерниот Џоле  синоќа настапи во Загреб и со една постапка ги воодушеви сите. За тој гест зборуваат не само неговите фанови ,туку и целиот Балкан.

Џоле пред многубројната публика во Арена ја запеа култната „Неки нови клинци“, а потоа во еден момент застана и направи нешто што никој не го очекуваше.

 „Е сега е доста! 20 години вие мене ме гаѓате со зајачиња, е сега ќе ми платите за се, рече тој и потоа  погледнете што се случи:

 

Публиката врескаше од среќа, а целиот регион е воодушевен од овој гест.