Browsing: Некатегоризирано

Претседателот на општинската организација на СДСМ во Ѓорче Петров, Кристијан Јовановски, алармира дека градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски, општината…

Противењето на израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху на идејата за идна суверена палестинска држава е „разочарувачко“, изјави вчера портпаролот на британскиот…