Tag: АБА 2 лига

МЗТ и Рогашка го отвораат третото коло во АБА 2 лигата

Македонскиот кошаркарски првак МЗТ Скопје Аеродром, утре од 19 часот во „Јане Сандански“ ја пречекува словенечката екипа Рогашка, и со тој меч, почнува третото...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот