Tag: АБА 2

МЗТ против Борац во дуел за врвот во АБА 2

Оваа АБА 2 недела е прилично посебна, затоа што ни го носи големото дерби – Борац против МЗТ Скопје Аеродром.Доволно е само да се...

МЗТ Скопје Аеродром гази во АБА 2, совладана Рогашка со 74:54

Екипата на МЗТ Скопје Аеродром ја извојува и третата победа во својот трети настап сезонава во регионалната втора јадранска лига.Македонскиот кошаркарски шампион вечерва во...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот