Tag: Абделилах Химих

Француски ветеран осомничен за нападите во Париз

Американскиот Стејт департмент соопшти дека француски ветеран од Легијата на странци, Абделилах Химих, е осомничен дека учествувал во планирањето на нападите во Париз и...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот