Tag: аболиција

СДСМ: Не успеаја намерите на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати незаконската аболиција...

Скопје, 5 декември 2019Не успеа планот на ВМРО-ДПМНЕ да ја врати аболицијата на Ѓорге Иванов.Не успеа ниту планот на опозициската партија да ги спаси...

Џолев: Судот досега нема добиено никакво барање за аболиција

Судот досега нема добиено никакво барање за аболиција, ниту од обвинет, ниту од осудено лице, изјави денеска на брифинг со новинари претседателот на Кривичниот...

Обвинетите ексфункционери од ВМРО-ДПМНЕ се „крстат“ во Иванов

Поранешни функционери на ВМРО-ДПМНЕ обвинети во случаите на специјалното јавно обвинителство бараат спас од претседателот на државата, Ѓорге Иванов.Тие преку адвокатскиот тим поднеле приговори...

„Тврдокорните“ бараат милост за тепачите во Собранието

Со протестен марш во Скопје стотина „Тврдокорни“ денес побараа аболиција за, како што ги нарекоа, уставобранителите кои на 27 април со упадот во Собранието...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот