Tag: авио-несреќа

Трагедијата на Шапекоенсе последна во низата големи спортски несреќи

Падот на авионот во кој беа фудбалерите на бразилскиот Шапекоенсе кои тргнаа на првиот натпревар од финалето на Копа Судамерикана не е, за жал,...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот