Tag: австраија

Четврто заклучување во Австрија поради коронавирусот

Од денеска во Австрија почнува четвртото заклучување поради епидемијата на коронавирусот, со што земјата стана првата западноевропска земја што повторно воведе драстична и непопуларна...

Угостителските објекти, хотелите и културните институции во Австрија остануваат затворени до...

– Австриската Влада ја продолжи епидемиолошката мерка за заклучување на угостителски објекти, хотелите и културните институции до „околу Велигден“, соопшти синоќа австрискиот канцелар Себастијан...

Полицискиот час во Австрија продолжен за десет дена

Австрискиот Парламент денеска го продолжи „заклучувањето“ на Австрија за уште десет дена, со полициски час од 20 до 6 часот наутро.Со гласовите на владејачките...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот