Tag: автобус

Автобус со деца од Србија се преврте во Бугарија, најмалку 17...

Според првичните информации, во несреќата со српскиот автобус на автопат во Бугарија, повредени се четворица возрасни и осум деца. Тоа го изјави заменик-главен секретар...

Поради неисправност санкционирани 60 возила со кои се врши јавен превоз...

Денеска во периодот од 08.00 до 12.00 часот Министерството за внатрешни работи во рамки на оперативната акција „Дозвола“ спроведе зајакната акциска контрола на територијата...

Хаџиу: Автобусот пред да замине од Турција беше на сервис и...

Сопственикот на „Беса транс“ Беким Хаџиу во интервју за БНТ тврди дека автобусот што учествуваше во несреќата на автопатот „Струма“ во Бугарија, пред да...

ЕУ: Автобусот на Беса Транс ако немал лиценца за преминувањето граници...

Според правилата на Европската унија, доколку автобусот на Беса Транс кој имаше несреќа во Бугарија во која загинаа 45 македонски патници, немал валидна лиценца...

Автобусот е на „Беса транс“, во него се превезувале лица кои...

Автобусот кој рано утринава направи сообраќајна несреќа во Бугарија, а во кој загинаа најмалку 46 лица, е на „Беса транс“ која организира туристички и...

Рашков: „Глетката е ужасна, таму не е за гледање“

„Таму не е за гледање. Сликата е ужасна. Никогаш не сум видел нешто слично. Телата на луѓето се јагленосани. Сега треба да се идентификуваат“. Ова...

Најмалку 45 загинати и седум повредени во несреќа на македонски автобус...

Најмалку 45 лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа во која се запали македонски автобус на автопатот „Струма“, јави БГНЕС.Во автобусот патувале 52 лица. Меѓу...

Се преврте автобус во Битола, четири лица полесно повредени

Утрово во 6. 30 часот автобус полн со работници од фабриката „Кромберт и Шуберт“ во Индустриската зона Жабени кај Битола се преврте утринава, информираат...

Заложничка драма во јужна Германија: Грабнат автобус на „Ласта“

Денес доцна попладнево патник во автобус на автопатот во јужна Германија неколку часови држеше двајца возачи како заложници, објави германската полиција додавајќи дека заложничката...

Страотна сообраќајка во Мали, загинаа 41 лице

Најмалку 41 лице загинаа денеска во сообраќајна несреќа на југот на Мали кога патнички автобус се судри со камион. Повредени се 33 патници кои се...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот