Tag: автомобилизам

Хамилтон: Ужасна трка, не ја освоив титулата во Мексико

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, кој синоќа по петти пат стана светски шампион во Формула 1, изјави дека во Мексико извозел ужасна трка.„Трката беше...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот