Tag: автомобил-бомба

Експлозија во Измир, десет повредени (вознемирувачки фотографии)

Најмалку 10 лица се повредени од силната експлозија што денес во 14 часот се случи пред зградата на обвинителството во турскиот град Измир.Двајцата напаѓачи...

Експлозии во Истанбул, најмалку 13 загинати

Две силни експлозии одекнаа вечерва во близина на „Водафон“ арената, стадионот на фудбалскиот клуб Бешикташ, во Истанбул.Според првите информации, една експлозија се случи во...

Автомобил-бомба пред амбасадата на САД во Скопје?

Американската амбасада во Македонија вчера доцна попладнето пријавила во Министерството за внатрешни работи дека пред главниот влез има автомобил „пикап“ кое, по проверките на...

Јилдирим: Турција ја продолжува борбата против тероризмот

Премиерот на Турција, Бинали Јилдирим, изјави дека во експлозијата на автомобил-бомба на југоистокот на Турција загинаа 18 лица, а дека 26 се ранети.Јилдирим...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот