Tag: автохтони

СЗО: Автохтоните заедници се особено ранливи на пандемијата заради условите за...

Автохтоните заедници, кои сочинуваат половина милион луѓе ширум светот, се особено ранливи на пандемијата на коронавирусот поради често лошите услови за живот, предупреди денеска...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот