Tag: агитирање

Едно лице приведено, случаи на агитирање, графити на избирачки места, нудење...

По отворањето на гласачките места досега е регистрирано едно нарушување на јавниот ред и мир во Скопје на избирачкото место во ОУ „Петар Поп...

Еден уапсен, агитирање, притисоци, делење пари….

Од 7 до 12 часот полицијата регистрирала десетина помали инциденти. Припадници на Министерството за внатрешни работи, по добиените пријави, превзеле мерки и активности...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот