Tag: агресија

Влада: Северна Македонија се придружува кон ЕУ со санкциите кон Руската...

На денешната 17-та седница Владата на Република Северна Македонија ја разгледа и усвои Информацијата за новиот пакет на рестриктивни мерки на ЕУ во поглед...

Блинкен: Ќе има последици доколку дојде до руска агресија во Украина

Русија ќе сноси последици доколку изврши агресија во Украина, предупреди американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, и ја изрази американската загриженост за акумулацијата на руски...

„Комитите“ се закануваат: Ќе се соочите со народот не само на...

Навивачката група Комити на социјалната мрежа Фејсбук се обрати до полицијата, која вчера употреби димни бомби и солзавци против демонстрантите кои протестираа пред Собранието.Комитите...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот