Tag: Агуеро

„Гаучосите“ во најсилен состав ги напаѓаат Бразилците

Селекторот на фудбалската репрезентација на Аргентина, Лионел Скалони, го соопшти денеска списокот на играчи за пријателските натпревари против Бразил и Уругвај и на тој...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот