Tag: Адемар Леон

Гедбан заминува од Вардар, потпиша со Адемар Леон

Алжирецот Калифа Гедбан потпиша со Адемар Леон, откако потпишал на 2 години со шпанскиот тим. Гедбан е уште еден играч на „црвено-црниот“ тим кој...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот