Tag: административци

Административците следната недела ќе добијат колективен договор

Претседателот на Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженија на граѓани (УПОЗ) Пеце Грујовски, денеска одговарајќи на новинарско прашање околу потпишувањето на...

Кирацовски: Административци биле присилувани да гласаат за ВМРО-ДПМНЕ

Дополнителниот заменик-министер за информатичко општество и администрација, Александар Кирацовски, лично на рака на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски му поднел докази за извршени...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот