Tag: аеродром

Лажна дојава за поставена бомба во авион на летот Рим –...

Меѓународниот аеродром во Приштина синоќа добил закана дека во авионот кој летал од Рим кон косовската престолнина е подметната бомба, меѓутоа се испоставило дека...

Украина денеска го затвори својот воздушен простор за цивилни летови

Украина денеска го затвори својот воздушен простор за цивилни летови, наведувајќи висок ризик за безбедноста, додека европскиот авијациски регулатор, исто така, предупреди на опасностите...

Драма на аеродромот во Сараево: Турски патник нападна полицаец

На меѓународниот аеродром во Сараево вчера се одвивала вистинска драма.На турски државјанин му бил забранет влез во БиХ и тешко ја прифаќал таа информација....

Заев од Аеродром: Млади, тргнете на работа, почнете свој бизнис, државата...

Во овие четири години постојано инвестираме во издржани, реални младински политики за младите да останат овде и овде да ја градат својата иднина, а...

Ракетиран аеродромот во Кабул

Повеќе ракети биле истрелани рано утринава на Меѓународниот аеродром во Кабул, но биле пресретнати од американски антиракетен систем, изјавил за Ројтерс неименуван американски офицер.Според...

Драматично е во Кабул: Талибанците пукаат на луѓето што сакаат да...

Додека илјадници луѓе се обидуваат на разни начини да стасаат до аеродромот и до некој од авионите на него за да побегнат од Кабул...

Инцидент на аеродромот во Дубаи: Се судрија два авиона

Авион на нискобуџетската авиокомпанија „Флај Дубаи“ се судри рано утринава со авион на компанијата „Галф ер“ сос едиште во Бахреин, на пистата на Меѓународниот...

Напад со нож на аеродром во Дизелдорф

„Едно лице е повредено во напад со нож што денеска бил извршен на аеродромот во Дизелдорф, а напаѓачот е во бегство.Германските медиуми јавија дека...

ВМРО-ДПМНЕ: Марин се расфрла со народни пари, истрага мора веднаш

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ го обвини градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин, за недомаќинско работење и за расипничко трошење на парите на граѓаните и од надлежните...

Без струја утре дел од корисниците во четири скопски општин

Електрична енергија утре од 8.30 до 12.30 часот ќе немаат корисниците од ул. „Хоџа Атула Куртиши Ата“ од бр.12 до бр. 35 и жителите...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот