Tag: Аерофлот

Њујоршката полиција не најде експлозив по дојавата за бомба во авионот...

– Њујоршката полиција не потврди присуство на експлозивна направа во авионот на руската компанија „Аерофлот“, што вчера од Москва слета на аеродромот „Џон Ф....

Закана за бомба испразни авион на „Аерофлот“

Швајцарските власти на аеродромот во Женева, поради бомбашки закани, евакуираа патници од авион на руската компанија „Аерофлот“ којшто се подготвувал за лет за...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот