Tag: Академија Пандев

Вардар врза две победи, попладнево поуспешен од Академија Пандев

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб Вардар попладнево во Скопје го совлада тимот на Академија Пандев со 2:0. За „црвено-црните“ ова е втора победа во низа,...

Академија Пандев поуспешна од Берое

Екипата на Академија Пандев оствари победа од 2:0 против бугарски Берое на вториот контролен натпревар во подготвителниот период.Стрелци на головите за струмичани беа Љупче...

Вардар убедливо поразен од Ренова, Шкендија ремизира со Македонија ЃП

Во Првата македонска фудбалска лига попладнево на распоредот беа натпреварите од 20. коло по кое лидерот Шкендија за уште еден бод ја зголеми предноста...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот