Tag: акп

Партијата на Ердоган ќе отвора претставништво во Македонија

Партијата на претседателот на Турција, Реџеп Тајип Ердоган, Партија на правдата и развојот (АКП) ќе отвори свои претставништва во Македонија, Босна и Херцеговина, Велика...

Поранешниот турски премиер Давитоглу во посета на Македонија

Поранешниот премиер на Република Турција и пратеник од Коња, Ахмет Давутоглу од денеска до 29 септември ќе престојува во работна посета на Република Македонија.Во...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот