Tag: актауелно

Мијалков се појави, ќе биде во домашен притвор и под постојан...

Поранешниот директор на УБК Сашо Мијалков, обвинет во предметот „Таргет – Тврдина“, кој од неделата беше недостапен за органите на прогонот, и по кого...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот