Tag: активизам

Пендаровски во разговор со солидарни граѓани: Ова нема да ви биде...

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, преку видео врска поразговара со неколку поединци кои со својот активизам, хуманост и солидарност помогнаа на многумина...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот