Tag: Актуелно. Богота

Тројца загинати во протестите во Колумбија

Три лица загинаа вчера во протестите ширум Колумбија, соопшти Министерството за одбрана. Во сите градови денеска дојде допроблеми во јавниот транспорт заради повикот на уште...

Вилмич, покроце малу!

Во период на големи препирки по социјалите мрежи и „независните“ телевизии за тоа кој е од кого поголем патриот во заштитата од „бугаризацијата“, тукашни...

Избор на уредникот